تاریخ درج : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز
پروژه های شیراز هوشمند رونمایی شدند
رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در آیین رونمایی از پروژه های شهر هوشمند گفت: پروژه های افتتاح شده دارای بهره برداران در حوزه های مختلف شهرداری و دارای اولویت در تحقق شهر هوشمند است.
سعید حیدری با اشاره به رونمایی از پروژه سرو شیراز است، افزود: در پلتفورم شهروندی با عنوان سامانه سرو شیراز هر آنچه که به عنوان خدمات الکترونیک شهرداری افتتاح شده یا در آینده افتتاح می شود، در آن وجود دارد و شهروندان می توانند با ایجاد حساب کاربری از خدمات این پنجره واحد استفاده کنند. 

وی با اشاره به اینکه دیتاها معتلق به شهروندان است و باید در راستای شفافیت خدمات در شهرداری در اختیار شهروندان قرار بگیرد، اضافه کرد: ارایه خدمات هوشمند در دو بخش به شهروندان ارایه می شود که در بخش ارایه داده ها به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.


رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز با اشاره به رونمایی از پروژه درگاه خدمات پرنسلی شهرداری عنوان کرد: این درگاه یک پنجره واحد برای کارکنان شهرداری است که علاوه بر امنیت اطلاعات پرنسل، خدماتی را نیز از این پنجره واحد به آنها ارایه دهد. 

پروژه بروز رسانی پورتال های شهرداری شیراز و سامانه خدمات اینترنتی شهرسازی دیگر پروژه هوشمند سازی شهرداری بود که حیدری عنوان کرد و گفت: یکی از بهترین پورتال های شهرداری دربین کلان شهرها است.


وی اضافه کرد: نرم افزار کتابخانه شهروندی پروژه دیگری است که شهروندان علاوه بر عضویت می توانند رزور کتاب و نشریات و پروژه های انجام شده در شهرداری را دریافت کنند. 

حیدری با اشاره به رونمایی از پروژه فیبر نوری خاطرنشان کرد: این پروژه با گذشت چند سال زمان با هزینه شهرداری درحال انجام بود که هم اکنون با ورود و سرمایه گذاری شرکت ایرانسل و با تکنولوژی جدید بصورت یک کانال واحد شهری به بهره برداری رسیده است. پروژه ای که در فاز اول ۱۵۰ کیلومتر تعریف و حفاری شده است و در فاز دوم ۸۰ کیلومتر که ۳۵ کیلومتر حفاری آن به اتمام رسیده است 


وی درخصوص راه اندازی وای فای اختصاصی در شهر شیراز که در دو فاز تعریف شد و فاز اول در باغ جهان نما راه اندازی شده است، خاطر نشان کرد: هم اکنون وای فای رایگان درهفت ایستگاه مترو به عنوان بستری برای استفاده از خدمات الکترونیک شهرداری شیراز در اختیار شهروندان قرار گرفته است. 

رییس سازمان فاوا درباره راه اندازی فاز سوم پروژه شهروند سپاری در بستر همکاری بین معاونت شهرسازی و سازمان فاوا شهرداری نیز گفت: با راه اندازی فاز سوم موارد همچون عدم خلاف سازی ،پایان کار، موافقت اصولی و پروانه ساخت و ساز بصورت الکترونیکی در اختیار شهروندان قرار می گیرد 

حیدری با اشاره به پایگاه تعاملی شیراز هوشمند عنوان کرد: این سامانه تعاملی بین متخصصان و شهرداری است تا فعالیت در این زمینه اطلاع رسانی و قابل بارگذاری است.

همچنین اجرای هوشمند سازی فضای شهری به صورت ازمایشی در پارک خلدبرین، کیف پول شهروندی و مرکز نوآوری شهر هوشمند و دیتا سنتر به عنوان پروژه ای قابل سرمایه گذاری و رصد خانه شهری از دیگر پروژه های در حال اجرایی بود که رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز به آن اشاره کرد.


 گزارش تصویری

سایر اخبار


آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۳۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۰۰۳۰۸ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز می باشد