اجرای بستر فیبر شهری با مشارکت سرمایه گذار
افزایش ۵۰ درصدی شبکه فیبر شهری در کلان شهر شیراز
تاریخ درج : چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱
اجرای بستر فیبر شهری با مشارکت سرمایه گذار 
افزایش ۵۰ درصدی شبکه فیبر شهری در کلان شهر شیراز

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمد علی علویان مهر از توسعه 50 درصدی شبکه فیبر شهری به عنوان یکی از شاخص های زیرساختی و مهم در شهر هوشمند  با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: شهرداری شیراز در سنوات قبل در راستای ایجاد زیرساخت شهر هوشمند اقدام به اجرای بستر فیبرنوری در معابر درجه یک و دو کلانشهر شیراز با مشارکت سرمایه گذار نموده است.
علویان مهر در ادامه بیان کرد در همین راستا پس از برگزاری جلسات متعدد با سرمایه گذاران حوزه IT، متخصصان حوزه شهرداری شیراز، اساتید دانشگاه و کارشناسان حوزه فناوری، قرارداد توسعه بستر فیبر نوری در کلانشهر شیراز به متراژ تقریبی 110 کیلومتر در قالب مشارکت منعقد گردید.
  محمد علی علویان مهر رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به بیان این نکته پرداخت، با اجرای این پروژه مناطق، معاونت ها، سازمان ها، ایستگاه های آتش‌نشانی و دوربین های نظارتی سطح شهر به شبکه فیبرشهری متصل و رینگ ساختمان های شهرداری شیراز که بر بستر شبکه قرار می گیرند، تکمیل می‌گردد. ایشان هدف از اجرای این پروژه را توسعه زیرساخت شهر هوشمند، ایجاد ارتباط پایدار و ایمن جهت دوائر مختلف شهرداری و دوربین های نظارتی سطح کلان شهر شیراز بیان کرد .
رئیس سازمان فاوا افزود: با عملیاتی شدن این پروژه، علاوه بر کسب درآمد پایدار برای شهرداری شیراز،  بستر مناسبی برای مشارکت شرکت های FCP توانمند، جهت اجرای پروژه ملی FTTX در کلانشهر شیراز مهیا می شود.
 
 


 گزارش تصویری

سایر اخبار


آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۵۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۰۹۳۱۰ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز می باشد