یک گام دیگر توسط سازمان فاوا در جهت تحقق شهر هوشمند با مشارکت شهرداری شیراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس

یک گام دیگر توسط سازمان فاوا در جهت تحقق شهر هوشمند

یک گام دیگر توسط سازمان فاوا در جهت تحقق شهر هوشمند با مشارکت شهرداری شیراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس
به گزارش روابط عمومی چهارشنبه مورخ 97/6/21 جلسه ای با حضور ابراهیمی معاون برنامه ریزی شهرداری کلانشهر شیراز ، حیدری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ، سهرابی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ، امیری مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ، پاک فطرت نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس به میزبانی سازمان فاوا برگزار شد .
رئیس سازمان فاوا ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی، ایجاد بستر و فضای تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی کلانشهر شیراز را یک امر ضروری و واجب دانست و بیان کرد فضای تبادل اطلاعات و اشتراک داده ها در میان دستگاه ها می تواند بسیار حائز اهمیت بوده و با بهره گیری از آن خدمات شایسته و ارزنده ای را در اختیار شهروندان قرار داد.
حیدری افزود : ما به دنبال دسترسی آسان شهروندان به خدمات شهری ، فرهنگی ، هنری و گردشگری در کلانشهر شیراز بر بستر فناوری اطلاعات هستیم و این مهم تحقق پیدا نخواهد کرد به جز همکاری و تعامل دستگاه ها بایکدیگر.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز به بیان این نکته پرداخت که اشتراک داده می تواند نواقص آن را از بین برده و به کامل شدن آن و بهره مندی درست آن کمک نماید.
حیدری بیان کرد این روزها موضوع شهر هوشمند و تحقق آن از موضوعات بسیار مهم در کلانشهر ها می باشد که به صورت مستمر توسط افراد متعدد مطرح می گردد اما ما نباید به دنبال ساختار سیلویی در شهر هوشمند باشیم بلکه با تعامل و به اشتراک گذاری اطلاعات و داده ها در دستگاه های شهری می توانیم در بازه زمانی کوتاه تری با استفاده از فناوری اطلاعات  به مدیریت یکپارچه شهری دست پیدا نماییم و مهم ترین هدف از انجام این مهم خدمت رسانی بهتر ، آسان تر برای شهروندان و کسب رضایتمندی آن هاست.ما باید بدانیم تا زمانی که تعامل در میان دستگاه ها وجود نداشته باشد و هرکس در راستای خدمات و فعالیت های خود ، خودش را متولی هر امری بداند و اهداف خودش را دنبال کند فضای تبادل اطلاعات شهری شکل نخواهد گرفت.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در پایان خاطر نشان کرد با همکاری شهرداری ، اراده کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و سایر دستگاه  در حوزه، ایجاد بستر و فضای تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی کلانشهر شیراز امیدواریم در آینده ای نزدیک با راه اندازی سامانه بافت تاریخی و فرهنگی ، شاهد خدمات ارزنده ای از طریق این سامانه به شهروندان فهیم شیرازی باشیم .
در ادامه فلاح معاون هوشمند سازی سازمان فاوا به ارائه طرح ایجاد بستر و فضای تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی کلانشهر شیراز که برای نخستین بار در کشور تهیه شده است پرداخت .
ایشان از مزایای این طرح به کیفیت بالای تصاویر هوایی از ارتفاع 100 متری در منطقه بافت تاریخی و ارتفاع 200 متری در سایر نقاط شیراز ، تصاویر 360 درجه با دقت بالا ، نمایش جزئیات مکان به صورت کامل و ....  بیان کرد و افزود شهروندان می توانند از این بستر برای بازدید از مکان های فرهنگی ، هنری ، تاریخی ، گردشگری و.... به صورت تور مجازی استفاده نمایند.
در پایان این نشست مقرر گردید کار گروه کارشناسی از هر سه حوزه تشکیل ، موارد فنی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و اطلاعات لازم جهت تسریع امور به اشتراک گذاشته و نتیجه نهایی آن را ظرف مدت یکماه اعلام گردد.  


۱۳۹۷/۰۶/۲۱
منبع : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات
تعداد بازدیدها : ۱۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
ریاست سازمان
سعید حیدری
سعید حیدری
شماره تماس:32301186


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳